Fino Kllisesi Türkce | Fino Kllisesi Türkce ne demek? | Fino Kllisesi Türkce anlamı nedir?

Fino Kllisesi Türkce | Anlamı Nedir?


Aradığınız kelime: fino kllisesi turkce

Türkçe Sözlük

(i.) (İtalyanca: fino). 1. ince, zarif, SU, seçilmiş, seçkin: Fino bir kumaş. 2. Pek, küçük: Fino köpek = Odalarda gezen ve kucakta taşınan küçük ve zarif köpek cinsi: Bir finosu var, fino köpeği.

Türkçe - İngilizce Sözlük

pet-dog. lap-dog. pet dog. lap dog.

Türkçe - İngilizce Sözlük

A style of Sherry that is pale in color, light in flavor, and dry Fino is served cold as a refreshing aperitif.

Türkçe - İngilizce Sözlük

A high-alcohol wine typical of Andalusia.

Türkçe - İngilizce Sözlük

Term found on some Sherry labels to denote the winery's lightest and driest sherries.

Türkçe Sözlük

(i.). 1. Köpekgiilerden birçok cinsleri olan ehlt hayvan ki, çeşitli işlere yarar, Ar. kelb, Fars. seg. Av köpeği = Zağar. Bekçi köpeği = Evde bekçilik edeni. Çoban köpeği = Sürüyü muhafaza edeni. Sokak köpeği = Sahipsiz olarak sokaklarda türeyen ve cinsinin özelliğini kaybetmiş olan soysuz cinsi. Fino köpeği = Evin içinde bulundurulan küçük cinsleri. Dişi köpek = 1. Kancık köpek yavrusu, mec. 2. mec. Pis, alçak (hakaret tâbiri, sıfat gibi de kullanılır): Köpek beni aldattı; köpek herif, utanmadan yanıma geliyor. Köpekayası = Bir cins bitki. Ar. keffü’l-kelb. Köpekoğlu (halk dilinde: Köpoğlu) = 1. Hain, korkak, kahbe, alçakça hilekâr: Köpoğlu, etmediği alçaklığı bırakmadı. 2. Yaman, kurnaz, işgüzar: Çok köpoğlu. Köpoğluluk = Hainlik, ihânet, alçakça hile: Beni öyle bir köpoğlu ile aldattı ki, hiç hatırıma gelmezdi. Köpekbalığı = Vatoz balığının bir cinsi, Fr. requin denilen yırtıcı balık. Köpekdişi = Azı dişleriyle ön dişler arasında bulunan sivri dört diş ki, köpekte vasir yırtıcı hayvanlarda fazla uzun olur. Köpek gibi, köpekler gibi = Alçakça: Köpek gibi pişman olmak; köpek gibi yalvarmak. Kedi ile köpek = Daima hırlaşıp kavga edenler hakkında söylenir. Köpekmemesi = Koltuk altında çıkan bir cins çıban.

İngilizce - Türkçe Sözlük

(i.) kucak; etek; oturan kimsenin dizlerini örten elbise kısmı. lap dog kucağa alınan ufak köpek, fino köpeği. lap of luxury servet ve rahatlık. lapful (i.) kucak dolusu.

İngilizce - Türkçe Sözlük

, morphine i., kim. morfin, afyon özü. morphinism i., tıb morfin düşkünlügü. morphinomaniac morfin tiryakisi, morfinoman kimse.

İngilizce - Türkçe Sözlük

i. uzun ve kıvırcık tüylü fino köpeği, kaniş.

Türkçe Sözlük

(i.). 1. Türk dili, Türkler’in konuştuğu dil. 2. Türk tarzında, Türk’e yaraşır şekilde: Türkçe davranmak. Türkçe’yi kaybetmek = mec. Şaşırmak.