Rüya Tabirleri - Sabah Namazı | Rüyada Sabah Namazı sembolünün anlamı nedir? | Rüyada Sabah Namazı görmek

Sabah Namazi Rüyasının Anlamları

Rüyada Sabah Namazi görmenin anlamı nedir?

Sabah namazı | rüya tabirleri


Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Rüyada bir camide Cuma namazı kıldığınızı görmek, ahiretinizi düşündüğünüze, şimdiye kadar yaptığınız ibadetlerin Allah (c.c) indinde makbule geçtiğine yorumlanır.

Eğer cuma namazını her hangi bir yerde, mesela kıbleden başka bir yöne doğrularak kılıyorsanız, dini kuralların hiç birine önem vermediğinize ve bunu her yerde açıkça söyleyerek günah işlediğinize işarettir. Vakitli vakitsiz namaz kılmanız imanınızı tazelemek gerektiğine yorumlanır. Her hangi bir vakit namazına niyet etmiş iseniz, belirli bir şekilde yaptığınız veya yapacağınız bir hayrın mükafatını göreceğinize işarettir.

Cuma günü cenaze namazı kılmak memleket büyüklerinden birinin öldüğü kadar, aileniz içinde veya yakın tanıdıklarınızdan sevdiğiniz ve itibar ettiğiniz yaşlı bir kimsenin ölüm haberini alacağınıza delalet eder.

Abdestsiz cuma namazı kıldığınızı görmek ise, size üzüntü verecek ve neticesi çok karışık bir olayla karşılaşacağınıza işarettir.

Devamını Oku...

Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Kişinin rüyada ikindi namazı kıldığını görmesi, namazları muhafaza etmeye ve hiç ümid etmediği yerden gelecek yardıma delâlet eder. Yine rüyada ikindi namazı kılmak için mescide gittiğini görmek, meşakkat ve zahmetten kurtulmaya, günahlardan arınmaya ve gönüldeki muradın yerine gelmesine delâlet eder.

Devamını Oku...

İslami Rüya Tabirleri

Rüyada öğle namazı kıldığını gören kimse arzularına ulaşır, sıkıntılardan, kederlerden kurtulur, borcunu öder, günahlarından ötürü tövbe eder.

Devamını Oku...

Büyük Rüya Tabirleri

Rüyada ögle ezaninin okundugunu ve namazi kaçirmamak için acele ile abdest aldiğinizi görmek, bu rüyanin aksine olarak ibadetini ihmal ettiğinize yorumlanır.

Bir cami veya mescitte ögle namazi kilanlari görmeniz, hareketlerinizde halkin adetlerinde daha ayri bazi davranislarda bulundugunuza ve bundan dolayi herkesin dikkatini üzerinize çektiğinize yorumlanır.

Devamını Oku...

Rüyaların Anlamı

Rüyada sabahın erken vaktini görmek, zikir ve Kur’ân-ı Kerim okumaya delâlet eder. Çünkü müminlerin ekserisi sabahın erken vaktinde Rablerini zikreder. “Sabah akşam Rabbi-nizi çok çok zikredin” âyeti gereğince, bu vakit zikir anıdır.

İbn-i Kesir demiştir ki: -Rüyada sabah olduğunu görmek, hasta için şifaya, mahkum için hürriyete, yolcu için selâmete, günahkar için tevbeye, tüccar için çok kazanca, fakir için rızka, mal ve nimete delâlet eder.

Rüyada cemaatle sabah namızmı kıldığını görmek, hacca veya yolculuğa delâlet eder ve o kişi herhalde selâmet bulur. Son nefeste îman ile göçüp cennet-i âlâya girer.

Bir kimsenin rüyada sabah olduğunu görmesi, vaadini yerine getirmeye delâlet eder.

Rüyada sabah olduğunu ve fakat kendisinin çirkin ve kötü bir durumda bulunduğunu görmek, bidat ve günaha delâlet eder. Ziraat işleriyle uğraşanların rüyada sabah olduğunu görmeleri, borç ve sıkıntıya delâlet eder. Şiddetli ve güçlü düşmanı olan bir kimsenin rüyada sabah olduğunu görmesi, düşmanı üzerine galip gelmeye delâlet eder.

Devamını Oku...

Büyük Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Rüyada sabah olduğunu görmek sıkıntı, üzüntü ve hastalıklardan kurtulmaya, vaadini yerine getîimeye, ucuzluğa, sevince ve rahata, kız çocuğuna delalettir.

Rüyada sabah ezanını işitmek iyi bir kısmete işaret eder.

Bir kimse sabah olduğunu ve kendisinin çirkin bir durumda bulunduğunu görse, küfrüne ve günah işlediğine işaret eder. Tarımla uğraşanların bu rüyayı görmeleri borca tabir olunur.

Rüyada bir şeyin kaybolduğunu ve şafak sökerken onu bulduğunu gören kimse, borçlusu aleyhinde iddia ettiği şeyi birtakım kimselerin şahitliği ile ispat eder.

Bu rüyayı, kâfir bir düşmanı olan ve onu arayan yahut zalim bir düşmanı olup kendisiyle çekişen bir kimse görse, düşmanına karşı zafer kazanır ve elde edeceği bir hakla ona galip gelir.

Rüyada su istediğini veya yiyecek bir şey topladığını ya da arpa satın aldığını gören kimse, müptela olduğu bir hastalıktan kurtulur.

Bu rüyayı mahkum bir kimse görse, hapislikten kurtulur, denizde yolculuk etmekten menedilmiş kimse görse, bu mani ortadan kalkar. Sabah namazını cemaatle kıldığını gören kimse yolculuğa çıkmayı bekler veya hacca gider.

Eğer beklediği yolculuk ölüm yolculuğu ise cennete gider.

Devamını Oku...

Rüyalar Kitabı

Rüyada insanın sabah olduğunu görmesi, adaklarını, verdiği sözleri yerine getirmesi gerektiğine yorumlanır.

Devamını Oku...

İslami Rüya Tabirleri

*İmam Cafer Sadık (a.s) : Rüyada sabah olduğunu görmek; bölge halkının dirliğine işarettir

*İbn-i Sirin: Şafağın söktüğünü ve havanın aydınlandığını görmek; bölge halkının huzur içinde olacağına…

Hava ağardıktan sonra tekrar karardığını görmek; bunun aksine tabir edilir

*Cabir Mağribi: Sabah olduğunu ve gökyüzünün kızıllaştığını görmek; bulunduğunuz bölgede çok kan akıtılacağına…

Gökyüzünün sarardığını görmek; hastalığa işarettir.

Devamını Oku...

Büyük Rüya Tabirleri

Rüyada sabah görmek, vaadini yerine getirmeye işarettir.

Rüyada sabah ve kendisinin çirkin ve yaramaz bir durumda gören kimsenin küfrüne veya günah islediğine işarettir. Kefil olan bir kimse rüyada sabah görse ve o adam da cömertse, kefil olduğu kadar eline malin gelecegi müjdelenir. Ziraatçilarin sabah görmeleri, borca işarettir.

Rüyada bir seyin kaybve safak sökerken onu buldugunu gören kimse borçlusu aleyhine iddia ettigi seyi birtakim kimselerin sahitligi île isbat eder.

Rüyada, sabah gören kimse hasta ise, ölmesi veya iyilesmesi Suretiyle hastaliktan kurtanr. Sabah namazim cemaatla kildiğini gören kimse, yolculuga çikacagim bekler veya hacca gider ya da bekledigi yolculuk, ölüm yolculugu ise, cennete gider, ameli güzel ve kabri nurlu olur.

Bu rüyayi hapsedilmis bir kimse görse, hapislikten kurtulur, denizde yolculuk etmekten menedilmis kimse görse, bu mani ortadan kalkar.

Devamını Oku...

Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

Sabah olduğunu ve kendisinin de iyilik ve hoşluk içinde olduğunu görmek her türlü sıkıntıdan kurtulmaya; günahkarın tövbe, kafirin iman etmesine, hapisteki kimsenin kurtulmasına, sıkıntıda olanın esenliğe çıkmasına, düşmanı olanın ona galebe çalmasına, vvadini yerine getirmeye, Sabahleyin kendini yaramaz ve çirkin hissetmek günah işlemeye, küfre düşmeye, Sabahın erken vakti kısmete, evlenecek ve hayırlı kısmet açılacak kızlara, gafletten ırak olmaya, zikre ve Kur'an okumaya delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Aydınlık, Nur, Seher Vakti.) Rüyada insanın sabah olduğunu görmesi, vaadini yerine getirmeye işarettir.

Rüyada insanın sabah olduğunu görmesi, adaklarını, verdiği sözleri yerine getirmesi gerektiğine yorumlanır.

Rüyada sabah olması, işteki sorunların, para sıkıntısının, aşktaki üzüntünün, evdeki huzursuzluğun, çevre ilişkilerinde uyumsuzluğun geçmesi ve kişinin feraha çıkması olarak yorumlanır.

Rüyada sabah görmek, hayir kapilarinin açilacağına yorumlanır.

Rüyasında sabah ve ortaligin aydinlandiğini gören, bütün keder ve sıkıntılarından kurtulur. Sabah erkenden horoz sesi duymak, mutlulugun ve sevincin nisanesidir. Sabah günesi, her derdin bittiğini ve ferahlikla, mutlulugun geldiğini bildirir.

Rüyada sabahin ilk anini (fecri) görmek vaaddir. Sabah ve kendisinin o sirada seran çirkin ve mekruh saydigi bir halde bulundugunu görmek, günahkarliğına delalet eder. Sabah olup, ortaligin yavas yavas aydinlandiğini görmek, borçlu için borcunu ödeyeceğine, tüccar ise ticaretinin artacağına, kederli ise gaminin dagilacağına, bekar ise evleneceğine işarettir. Kirmani'ye (RA) göre; ziraat yapan çiftçi için sabahin görmek çok iyidir.

Bu, ürününde feyiz ve bereketin artacağına, bol mahsul alacağına delildir. Sabah olup, ortaligin agardiğini gören, hasta ise iyilesir. Sabah vakti, cemaatle namaz kildiğini görmek bir yolculuga çikmakla yorumlanır.

Bu yolculuk genellikle hac yolculugu olarak tabir edilmektedir, Ibn-i Kesir'e göre; sabah görmek, hasta için sifa, borçlu için borcundan kurtulma, tutuklular için tahliye, yolcu için selamet, gurbette olan için sila ile yorumlanır.

Rüyada sabah olduğunu görmek; hasta ise sağlığına kavuşacağına, borçlu ise borçlarını ödeyeceğine, kısacası bütün sıkıntılardan kurtulacağına işarettir.

Devamını Oku...

Rüya Tabirleri Sözlüğü

Kişinin rüyada kuşluk yemeği yediğini görmesi: “Kuşluk yemeğimizi getir.

Bu yolculuğumuzdan, andolsun, yorgun düştük.” (Kehf: 62) mealindeki âyetin işaretince, yorgunluğa delâlet eder. Zira Hazret-i Musa ve yol ar­kadaşı uzun ve meşakkatli bir yolculuk sonunda Hızır (a.s) ’a vasıl olmuşlardı.

Devamını Oku...

Rüya Yorumlama Sanatı

Bakınız; Kahvaltı.

Rüyada görülen kusluk yemegi "Kusluk yemegimizl getir.

Bu yolculugumuzdan, andolsun, yorgun düstük." (Kehf Suresi. a.62) mealindeki ayetin isaret ettiğine göre, yorgunluga işarettir.

Bu sebepten rüyada kusluk yemegi istediğini gören kimse, mesakkata düser.

Devamını Oku...

Rüyalar ve Yorumları

Rüyada sabahin erken vaktinl görmek, kismetli veya evlenecek kizlara, bazen de zikir ve kiraata işarettir.

Devamını Oku...

Rüyaların Anlamı

Genç kızların güzel bir sabahlık giymesi çok güzel bir evlilik yapacaklarına işarettir.

Evli kadınlar için yuvada mutluluktur.

Erkek için ise akılsızlığı, düşüncesizliği yüzünden güç duruma düşmektir.

Devamını Oku...

Rüyalar Kitabı

Rüyada vitir namazı kıldığını görmek, günahların mağfiretine, vacip olan bir şeyi yerine getirmeye, hayır ve berekete delâlet eder.

Rüyada kunut duasının tamamını okuduğunu görmek, Allahu Teâlâ’ya yakın olmaya, cennete götürecek amelleri işlemeye, kalb ve gönül safasına delâlet eder. *** Y

Devamını Oku...